За ініціативи та фінансової підтримки НВЦ «Інфозахист» у 2020 році на новоствореній кафедрі захисту інформації та кібербезпеки Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова (ЖВІ) було створено Кіберполігон. Урочисте відкриття майданчику для досліджень відбулось 2 жовтня.
Кіберполігон – це хаб для досліджень та відпрацювання курсантами та студентами заходів протидії гібридним впливам в кіберпросторі, де можна займатись науковими розробками, проводити практичні заняття та організовувати змагання. Це реальна можливість ще під час навчання на практиці познайомитись з особливостями протидії інформаційним загрозам в кіберпросторі: від створення та випробування новітніх технологій, тестування комп’ютерних систем і мереж на проникнення, до відпрацювання заходів протидії гібридним впливам в кіберпросторі.
Особливістю Кіберполігону ЖВІ є те, що сучасне програмне та апаратне забезпечення, що є ядром навчально-лабораторного комплексу, було надано за рахунок приватної компанії – ТОВ «НВЦ «Інфозахист», а не за державне фінансування. Технічний директор компанії Ярослав Калінін є випускником Житомирського військового інституту, й на власному досвіді знає, як важливо мати сучасну матеріально-технічну базу для навчання та підготовки професійних кадрів, тому виступив ініціатором проекту.
«Ми не просто допомагаємо моїй рідній Альма-матер. Ми вкладаємось у створення бази для підготовки професійних кадрів у сфері кіберзахисту, яких зараз на ринку праці дуже бракує. Я впевнений, що ЖВІ має кваліфікований професійний викладацький склад та здатний підготувати першокласних фахівців у сфері кіберзахисту, кібербезпеки, радіорозвідки.
Сьогоднішні студенти та курсанти, це хребет нашого війська через 15-20 років. І ті знання, та культура, яку ми зараз даємо, будуть фундаментом армії майбутнього. Той потенціал, який ми побачили в викладачах, той вогонь в очах, що ми побачили, спонукає нас допомогати. Віримо, що сьогоднішній вітер посіє бурю. Віримо в ЖВІРЕ як майбутнє кіберрозвідки в Україні», – висловився Ярослав Калінін.