​Український РТР розправляє крила.

3 Січня, 2023

    Компанія ТОВ «НВЦ «Інфозахист» продовжує роботи зі створення комплексу радіотехнічної розвідки (РТР) повітряного базування Gekata. В рамках реалізації даного проєкту було придбано сучасний БпЛА вертикального злету та посадки PD-2 UAS в українського виробника – ТОВ «УКРСПЕЦСИСТЕМС».

В якості бази для РТР-комплексу Gekata використовується БпЛА PD-2 з системою VTOL

    Даний БпЛА має універсальну модульну конструкцію та всі технічні параметри необхідні для розміщення РТР-обладнання розробленого компанією «Інфозахист».

    «Ми впевнено рухаємось в напрямку подальшого вдосконалення системи РТР Gekata. Війна внесла свої корективи в плани та терміни реалізації проєкту, але не зупинила його загалом. Дякуючи нашим партнерам, ми сподіваємось, що вже у 2023 році зможемо завершити розпочаті раніше випробування і отримати діючий бойовий авіаційний комплекс РТР на базі одного з найкращих безпілотників в Україні. Переконаний в тому, що поява Gekata у лавах ЗСУ стане важливим інструментом в процесі виконання завдань із виявлення радіолокаційних систем противника та подальшого їх знищення засобами вогневого ураження” – прокоментував поточну ситуацію з проєктом Gekata директор компанії «Інфозахист» Ярослав Калінін.

    Нагадаємо, 18 лютого 2022 року, відбулися другі льотні випробування комплексу на борту БпЛА PD-2, головною метою яких було встановити критичні умови експлуатації комплексу: навантаження прискорень під час зльоту та посадки, вібрацій під час польоту, вплив висоти та інші. Проведенні випробування дозволили врахувати отримані результати у подальшій роботі для забезпечення працездатності комплексу у складних умовах.

    Авіаційний комплекс РТР Gekata призначений для здійснення пошуку, виявлення, класифікації та ідентифікації сигналів радіолокаційних станцій, засобів радіоелектронної боротьби, ППО та літаків, а також визначення місця їх дислокації.