​ІНФОЗАХИСТ отримав 2 млн євро закордонних інвестицій на створення комплексу РТР

20 Квітня, 2021

* за матеріалами статті видання Defense Express
Повна версія статті та відео інтерв’ю з директором компанії Ярославом Калініним

НВЦ «Інфозахист» отримав рекордні для української оборонки закордонні інвестиції у розмірі 2 млн євро на розробку амбітного проекту зі створення комплексу радіотехнічної розвідки. За словами самих розробників, ця розробка має всі шанси зробити революцію у засобах радіотехнічної розвідки, завдяки абсолютно новим можливостям.

Про цю розробку, яка продовжує традиції славетної «Кольчуги» та кидає виклик відомій системі AWACS, а також про інші розробки компанії «Інфозахист», які успішно використовуються у війні на Донбасі та серійно постачаються до ЗСУ, директор компанії Ярослав Калінін розповів виданню Defense Express.

Зараз НВЦ «Інфозахист» підійшов до розробки нового засобу радіотехнічної розвідки, який відкриває військовим абсолютно новий рівень можливостей. Мова йде про перенесення засобів спостереження у повітря завдяки використанню БпЛА.

“Розмістивши 10-кг контейнери з обладнанням на декількох БпЛА ми створюємо мобільну мережу розвідки, яка починає виконувати ті ж самі функції, що і громіздкі наземні комплекси. Але тепер ми не прив’язані до особливостей рельєфу, тобто можемо заглядати у кожну шпаринку позицій противника на великій відстані поза межами його засобів ураження. Фактично ми за допомогою мережі з дронів робимо те, для чого використовуються літаки AWACS”, – повідомив подробиці проекту очільник компанії.

Саме у розробку такої системи «Інфозахист» і отримав під час виставки IDEX-2021 масштабні інвестиції у розмірі 2 млн євро, що є безпрецедентним випадком для українського ОПК.

“Важливою умовою цієї інвестиції є те, що це не купівля компанії чи ексклюзивних прав на продукт. Це гроші саме для завершення розробки та її випробування, після чого ми можемо постачати її до Збройних Сил та силовим структурам України чи інших країн. Тому, для прискорення розробки, ми розширюємось та шукаємо фахівців, які здатні розв’язувати нетривіальні задачі у сфері РТР та IT, бо ми йдемо шляхом створення унікального вітчизняного продукту, який змінює правила гри”, – підкреслив Ярослав Калінін.

Відео інтерв’ю з директором компанії Ярославом Калініним