* за матеріалами статті видання Defense Express
НВЦ «Інфозахист» на виставці «Зброя та Безпека-2021», що відбулась на минулому тижні в Києві, презентував свою новітню розробку – комплекс радіотехнічної розвідки (РТР) GEKATA.
«Ядро» цього комплексу – 10-кілограмові підвісні контейнери із обладнанням для ведення РТР, які підвішуються на безпілотні літальні апарати PD-2. Склад комплексу: шість БпЛА, з яких три основні та три запасні для заміни постів, та наземний пост управління та збору інформації.
Час його розгортання для бази в 100 кілометрів – до 1 години, при цьому розвідка будь-яких наземних цілей може виконуватись на відстані до 450 кілометрів, із потужністю випромінювання від 1 мВт.
За допомогою комплексу GEKATA вести розвідку можна по суті цілодобово, у повітрі при цьому знаходитимуться три БпЛА, що мають малі розміри (розмах крила до 5 метрів), а відтак – і високу скритність, яка робить ці безпілотники максимально невразливими для противника.
Важливо, що здобуті розвідувальні дані безпілотники з комплексу GEKATA можуть записувати на свої бортові накопичувачі. А підвішене до них обладнання для РТР дозволяє відслідковувати одночасно до 200 рухомих цілей.
Такі можливості дозволяють буквально за годину розкрити порядки протиповітряної оборони противника від тактичної до оперативно-стратегічної глибини.
Комплекс GEKATA має вагомі переваги відносно наземних комплексів РТР або ж «класичних» літаків AWACS.