​ІНФОЗАХИСТ презентував на ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА-2021 свій безпілотний AWACS

21 Червня, 2021

* за матеріалами статті видання Defense Express

НВЦ «Інфозахист» на виставці «Зброя та Безпека-2021», що відбулась на минулому тижні в Києві, презентував свою новітню розробку – комплекс радіотехнічної розвідки (РТР) GEKATA.

«Ядро» цього комплексу – 10-кілограмові підвісні контейнери із обладнанням для ведення РТР, які підвішуються на безпілотні літальні апарати PD-2. Склад комплексу: шість БпЛА, з яких три основні та три запасні для заміни постів, та наземний пост управління та збору інформації.

Дрон зможе виконувати розвідку цілодобово на відстані до 450 кілометрів від центру управління

Час його розгортання для бази в 100 кілометрів – до 1 години, при цьому розвідка будь-яких наземних цілей може виконуватись на відстані до 450 кілометрів, із потужністю випромінювання від 1 мВт.

За допомогою комплексу GEKATA вести розвідку можна по суті цілодобово, у повітрі при цьому знаходитимуться три БпЛА, що мають малі розміри (розмах крила до 5 метрів), а відтак – і високу скритність, яка робить ці безпілотники максимально невразливими для противника.

Важливо, що здобуті розвідувальні дані безпілотники з комплексу GEKATA можуть записувати на свої бортові накопичувачі. А підвішене до них обладнання для РТР дозволяє відслідковувати одночасно до 200 рухомих цілей.

БпЛА PD-2 зі складу комплексу GEKATA

Такі можливості дозволяють буквально за годину розкрити порядки протиповітряної оборони противника від тактичної до оперативно-стратегічної глибини.

Комплекс GEKATA має вагомі переваги відносно наземних комплексів РТР або ж «класичних» літаків AWACS.

Повна версія статті видання Defense Express за посиланням