​«Інфозахист» передав радіотехнічне обладнання для ефективного навчання студентів КПІ

16 Листопада, 2021

«Інфозахист» своєю працею не лише допомагає обороняти країну, а й робить постійні внески в науку. Ми співпрацюємо з одним із найкращих вищих навчальних закладів і лідером технічної освіти в України Київським політехнічним інститутом ім. Ігоря Сікорського та надаємо закладу свою техніку для практичного навчання студентів.

​У вересні 2021 року між КПІ імені Ігоря Сікорського та НВЦ “ІНФОЗАХИСТ” було підписано угоду про співробітництво та партнерство

16 листопада 2021 року представники “ІНФОЗАХИСТ” передали 10 програмно-визначених радіо Plastun SDR на кафедру конструювання електронно-обчислювальної апаратури (КЕОА) в КПІ, завдяки яким студенти матимуть змогу вивчати сучасні технології телекомунікацій: фільтрацію, перетворення Фур’є, формування квадратурних сигналів, аналогові та цифрові модуляції, методи автоматичного регулювання підсилення, фазову і частотну синхронізацію, радари, системи 4G/LTE, смарт-антени з алгоритмами динамічного формування діаграм направленості тощо.

Plastun SDR є допрацьованим варіантом відомого приємо-передавача LimeSDR:
Основні технічні характеристики Plastun SDR :

  • Діапазон частот прийому-передачі 100 КГц – 3.8 ГГц;
  • Ширина смуги миттєвого огляду 61.44 МГц;
  • 6 входів на прийом;
  • 4 виходи на передачу;
  • Можливість роботи в режимі 2×2 MIMO (одночасна робота двох антен на прийом і двох антен на передачу);
  • вихідна потужність до 10 дБм.

В основі системи лежить трансивер Lime Microsystems LMS7002M MIMO FPRF, мікросхема програмованої логіки типу FPGA Cyclone IV EP4CE40F23, для передачі даних використовується інтерфейс USB 3.0 на контролері Cypress CYUSB3014-BZXC.

У порівнянні з LimeSDR, в Plastun SDR всі складові замінені на компоненти промислового класу (Industrial Grade), що підвищує надійність і розширює температурний діапазон роботи від -40 °C і до +85 °C.

Це лише частина вкладу у науку та освіту наших студентів, бо КПІ разом з нами в подальшому планують плідну співпрацю в розрізі як дуальної освіти, так і в інших напрямках розвитку.

Зокрема, наша компанія планує сформувати команду студентів та підготувати її до наступного Sikorsky Challenge, що відбудеться вже у 2022 році. Також ми надаватимемо допомогу студентам, які працюють над своїми курсовими та дипломними роботами, у вигляді бази для тестувань та досліджень.

«ІНФОЗАХИСТ» має на меті провести комплекс лекцій та семінарів щодо застосування здобутих знань у майбутньому, а також передати наукову літературу до університетської бібліотеки.

Завдяки такій плідній співпраці ми сприяємо якісній освіті наших студентів, які в майбутньому приєднаються до команди та стануть топовими інженерами з масою креативних ідей, а також вже матимуть досвід роботи з реальними пристроями та взагалі уявлення про те, як той чи інший пристрій працює. Ми допомагаємо виростити нове покоління креативних і талановитих умів, які згодом завдяки знанням, здобутим під час навчання, проведуть нашу країну на новітній технологічний рівень, збудують вільну та самодостатню Україну.

Нагадаємо, що це вже не вперше, коли “ІНФОЗАХИСТ” співпрацює із вищими учбовими закладами. Так, у 2020 році “ІНФОЗАХИСТ” відкрив “Кіберполігон” у Житомирському військовому інституті імені С. П. Корольова , а також активно співпрацював з Національним університетом оборони України ім. Івана Черняховського, Військовим інститутом телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут та іншими ВНЗ.