* за матеріалами статті видання Defense Express
Повна версія статті
Україна традиційно має широкі компетенції в сфері розробки та виробництва засобів радіотехнічної розвідки (РТР), адже успадкувала від військово-промислового комплексу колишнього СРСР значний науково-технічний потенціал. Серед створених українськими фахівцями за часів незалежності зразків РТР найбільш відомою є автоматизована станція радіотехнічної розвідки «Кольчуга» (1980-1987 рр.) та її розвиток – «Кольчуга-М» (1993-2000 рр.), що була розроблена і виготовлялася серійно у Донецьку.
НВЦ «Інфозахист», що вже встиг зробити вагомий внесок в посилення обороноздатності та безпеки України своїми сучасними засобами радіомоніторингу, пеленгації, радіоелектронної розвідки, має власну концепцію повітряного комплексу РТР.
Пропонується вести радіотехнічну розвідку з борту середніх безпілотних літальних апаратів, на яких буде встановлена уся необхідна апаратура та обладнання – антени, прийомна апаратура та комплекс обробки інформації. Причому за рахунок застосування сучасної елементної бази та мініатюризації вага необхідної апаратури вимірюється не тоннами, а кілограмами. Використання в комплексі декількох апаратів дозволить вирішувати завдання точного визначення координат джерел технічних сигналів, викриття їх призначення й структур, елементами яких вони є, та побудови з великою точністю карти розташування усіх важливих об’єктів противника на глибину до 400 км.
Презентація проекту для потенційного інвестора відбулась в лютому 2021 року під час Міжнародної виставки озброєнь IDEX-2021 в Об’єднаних Арабських Еміратах та принесла компанії інвестиційну угоду на декілька мільйонів доларів. Вже незабаром буде представлено прототип комплексу радіотехнічної розвідки повітряного базування, а до кінця цього року може бути готовий до випробувань і діючий зразок.