​ТЕХНІКА ВІЙНИ про модернізацію комплексу PLASTUN-RP та «український AWACS»

25 Червня, 2021

* за матеріалами відео сюжету Військового телебачення України
Подивитись повну версію спецвипуску «Техніка війни» №214 від 21 червня 2021 року

На міжнародній виставці «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА-2021», що проходила 15-18 червня у Києві, директор НВЦ «Інфозахист» Ярослав Калінін розповів військовому телебаченню України про новітні розробки та оновлення у сферах радіоелектронної та радіотехнічної розвідки.

Зокрема мова йшла про малогабаритний тактичний пеленгаційний комплекс PLASTUN-RP3000, котрий вже кілька років активно використовують у військах та розміщують безпосередньо на передовій.

«PLASTUN-RP кожного місяця отримує програмні оновлення. Останнього місяця ми вийшли на новий рівень. Щодо функціональних можливостей наразі не можу розголошувати деталі і таємниці, але він ефективно дозволяє виконувати ті задачі, які аналоги відомих компаній, наприклад Rohde & Schwarz, Thales та інших, забезпечити не можуть», – зазначив Ярослав Калінін.

Також ІНФОЗАХИСТ анонсував розробку революційного комплексу, можливості якого порівнюють з відомим AWACS. Про перспективність розробки свідчить те, що на початку цього року іноземні партнери вклали в проект близько 2 млн євро інвестицій.

«Цей комплекс складається з чотирьох безпілотних літальних апаратів, кожен з яких виконує по суті функцію комплексу «Кольчуга», який складається с трьох «КрАЗів». Усі ці три крази наразі це один 11-кг блок, що виконує навіть більше функцій, ніж попередній комплекс. Це унікальний продукт, на ринку є конкурент, американська компанія Raytheon, яка почала розробку подібного комплексу два року тому, але на даний момент, наскільки мені відомо, такий комплекс ще не впроваджено», – підкреслив директор НВЦ «Інфозахист».

ТЕХНІКА ВІЙНИ №214. ВИСТАВКА “ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА 2021”. СПЕЦВИПУСК

Саме у розробку такого комплексу РТР ІНФОЗАХИСТ отримав 2 млн євро закордонних інвестицій під час виставки IDEX-2021, що є безпрецедентним випадком для українського ОПК.